4 kačacie stehná
500g kačacia alebo husacia masť ( na zaliatie)
Morská soľ hrubozrnná
Bobkový list
Tymian čerstvý     
1 mrkva
1 šalotka
Kúsok zeleru
4 klinčeky
1-2 väčšie zemiaky v šupe
500g cibule                 
3 ks bobkový list         
120g údenej slaniny             
2 pl trstinového cukru
Soľ morská        
100 ml ocot vinný        ( alebo podľa chuti)     
Maslo        
Rasca                 
120 ml Smotana na šľahanie 33%  ( alebo podľa potreby)

Kačacie stehná –  hrubozrnnú soľ zmiešame s korením a vtrieme do kože kačacích stehien 1 deň vopred. Druhý deň ich opláchneme od soli a vložíme do rozohriatej masti spolu s koreňovou zeleninou, korením a bylinkami.

Konfitujeme  úplne ponorené v masti pri teplote 140°C asi 2 hodiny alebo pri teplote 85 °C 10-12 hodín ( pokiaľ mäso samo skoro neodpadá od kosti). Mäso z masti vyberieme až tesne pred podávaním. Vložíme na krátko  pod rozohriaty gril alebo rúry , aby sme dosiahli zlatistú a chrumkavú kôrku.

Staročeský cibuľový prívarok – Zemiaky dôkladne umyjeme a do 1/3 nakrojíme, upečieme v rúre na 210°C asi 1 hodinu a dužinu ešte za tepla vydlabeme. Rozmixujeme s troškou smotany do hladka  a použijeme na zahustenie prívarku. Bielu cibuľu očistíme a nakrájame na rezančeky a orestujeme na masle s na kocky nakrájanou slaninkou a rascou. Pridáme hnedý cukor, soľ, zastrekneme vinným octom a necháme zredukovať na polovicu. Nakoniec zahustíme pripraveným pyré z pečených zemiakov a povaríme na požadovanú konzistenciu.