PREZIDENT SLOVENSKÉHO ZVÄZU KUCHÁROV A CUKRÁROV

VOJTECH ARTZ

Pracuje ako šéfkuchár spoločnosti Metro Cash & Carry Slovakia s.r.o., 5 rokov pôsobil ako šéfkuchár prestížneho hotela Tri studničky**** v Demänovskej Doline. Tak isto pôsobil počas desiatich rokov v popredných reštauráciách a hoteloch hlavného mesta ( Devín, Apollo …..). Pracoval ako šéfkuchár vôbec v prvej Ázijskej reštaurácie na Slovensku. Medzi širokou verejnosťou je známy z televíznych relácií TV Markíza Chuťovky, Tulinárium, Teleráno a Masterchef ako aj vďaka svojim knihám o varení (Vianočná kuchárka, Grilujeme s potešením, Vojto Artz U vás doma , Štyri ročné obdobia, Dokonalé Vianoce a mnohé iné) a bohatej publikačnej činnosti ( 8 vlastných kníh a na vyše 20tich spolupracoval). Momentálne vydal doposiaľ poslednú knihu Do poslednej omrvinky. Spolupracuje a účinkuje aj na úspešnom slovenskom seriály Kuchyňa na TV Markíza, kde stvárnil sám seba.

Yves Thuries Culinary Academy

Je absolventom Yves Thuries Culinary Academy – odbornej školy pre profesionálnych kuchárov ocenený medzinárodným certifikátom. Od roku 2007 sa venuje molekulárnej gastronómií, ktorej sa priučil v Nemecku. A je hlavnou postavou a školiteľom na Slovensku (www.cookingshow.sk, www.molekularka.sk.).
Vojto je držiteľom rôznych prestížnych ocenení v gastronomických súťažiach, v zbierke má bronzovú medailu na celosvetovej kuchárskej olympiáde IKA Erfurt 2008 a bronzovú medailu z The Emirates Salon Culinaire v Dubaji 2011.
Je držiteľom Rádu Prezidenta SZKC a Rádu Sv. Vavrinca.

Od roku 2017 je vo funkcií Ambassadora ,,Woldchefs without Borders,, WACS (charitatívnej zložky Svetovej organizácie kuchárskych asociácií) za Slovenskú republiku. Je aj tvárou pre propagáciu duálneho vzdelávania pre odbor Kuchár . V novembri 2017 bol zvolený za prezidenta Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov. V roku 2018 mu bol udelené ocenenie Gurmán Award za celoživotné dielo a prínos pre slovenskú gastronómiu.