600g Bravčová panenka           
Korenie čierne čerstvo namleté
50g prepustené maslo             
10 g Soľ Fleur de Sel               

Omáčka:
40g bravčová masť škvarená             
1 cibuľa               
1 mrkva              
kúsok zeleru ( množstvo ako mrkva)          
100g pasírované paradajky z konzervy                 
30g paradajkový pretlak          
Nové korenie, korenie čierne celé , bobkový list, škorica celá, badián…perník na strúhanie( nemusí byť)
Zeleninový vývar podľa potreby                 
Cukor krupica , 1/2 Citrón na šťavu ,Soľ morská , 40g Maslo           

Špenát:
2 hrste mladého špenátu         
2 šalotky             
40g maslo na restovanie, soľ

Šúľance:                       
300 g zemiaky varný typ B               
Múka hrubá podľa potreby
Soľ   
80g Maslo

Bravčovú panenku , očistíme a upravíme na väčšie diely ( valčeky). Na panvici z hrubým dnom rozohrejeme malé množstvo oleja alebo prepusteného masla a mäso dôkladne opekáme zo všetkých strán dozlatista. Osolíme a okoreníme a mäso necháme odležať na teplom mieste alebo v alobale až do výdaja.

Príprava omáčky:  Najprv si pripravíme odvar z korenia. Korenie vložíme do kastrólika, zalejeme studenou vodou, uvedieme do varu, krátko povaríme, odstavíme a necháme vylúhovať asi 30 minút. Potom korenie scedíme. Ošúpanú koreňovú zeleninu nakrájame na tenké plátky, cibuľu nakrájame na drobno. Najskôr na masti restujeme do ružova koreňovú zeleninu, potom prisypeme cibuľu a ďalej restujeme do mierne hnedastej farby. Do takto pripraveného základu pridáme paradajkový pretlak, cukor, znížime príkon a pozvoľna ho restujeme. Docielime tak sýtočervenú lesklú farbu a sladšiu chuť. Nakoniec pridáme drvené paradajky, odvar z korenia, všetko zalejeme zeleninovým vývarom a ochutíme soľou. Pridáme nastrúhaný perník( nemusí byť), citrónovú šťavu a ešte povaríme. Hotovú omáčku prepasírujeme cez jemné sitko. Nakoniec do teplej omáčky vmiešame kocky chladeného masla. Tým omáčku zjemníme a zároveň ľahko zahustíme.

Príprava špenátu: Listy mladého špenátu dôkladne umyjeme, otrháme stopky a necháme odkvapkať. Na panvici si na masle restujeme do sklovita jemne nakrájanú šalotku. Listy špenátu vložíme na šalotku, ochutíme soľou, premiešame a krátko prehrejeme. Ihneď servírujeme.

Príprava krokiet: Ošúpané zemiaky prekrojíme na kusy a uvaríme v osolenej vode úplne do mäkka. Po uvarení 2/3 vody scedíme, na zemiaky nasypeme hrubú múku. Obrátenou vareškou do nej urobíme otvory, ktorými stúpa para a tá tak prejde múkou. Hrniec odstavíme z príkonu, prikryjeme pokrievkou a necháme asi 20 minút na sporáku. Potom zemiaky s múkou starostlivo premiešame do hladkej konzistencie. Podľa potreby dochutíme soľou a necháme vychladnúť. Z vychladenej hmoty tvarujeme dlhé šišky, ktoré pokrájame na valčeky a tie potom opekáme na prepustenom masle do zlatista.